Wat blijft René Gude

Filosoof, hoofdredacteur van het Filosofie Magazine en Denker des Vaderlands René Gude was docent filosofie aan de Internationale School voor Wijsbegeerte; zijn missie was de filosofie te populariseren. Hij zwengelde debatten aan in de media en maakte filosofie zichtbaar. Toen hij botkanker kreeg, bedacht hij ‘filosofie als humeurmanagement’ en hield hij zich op die manier mentaal staande. Toen hij terminaal werd, besprak hij zijn leven en lot o.a. bij Wim Brands (wat tot een radioserie en een boek geschreven door Brands leidde) en later in DWDD.

Ruim tien jaar na zijn dood praat maker Marlous Lazal met Gude’s weduwe Babs van den Bergh, filosoof en Eerste Kamerlid Daan Roovers, journalist en bedenker van ‘Radio René’ Marc van Dijk, filosofiepublicist Peter Henk Steenhuis en cabaretier en filosoof Tim Fransen die zich liet inspireren door het werk van Gude.
Wat Blijft van René Gude? Hij is hier online te beluisteren: https://www.nporadio1.nl/podcasts/wat-blijft/122523/grote-geesten-rene-gude-2-maart-1957-13-maart-2015